Zoom radionica: Osnove knjigovodstva udruga za knjigovođe

OSNOVE KNJIGOVODSTVA UDRUGA ZA KNJIGOVOĐE

• Datum: 16.9.2023. (subota)
  • Početak: od 9:00 do 12:00 sati
  • Cijena: Za pretplatnike časopisa Udruga.hr cijena jedne kotizacije iznosi 100,00 € (PDV uračunat).

PREDAVAČ: Ivana Ožegović, specijalistica za računovodstvo udruga

O EDUKACIJI: Jednodnevna radionica je koncipirana kao čitav niz praktičnih primjera iz područja financijskog poslovanju udruga s mnoštvom praktičnih primjera i konkretnih odgovora na vaša stručna pitanja, a sve u cilju kako bi se što jasnije i razumljivije prezentirala razna problematika vezana uz zakonsko poslovanje udruga u Republici Hrvatskoj.

NAMIJENJENO: Predsjednicima udruga i drugim odgovornim osobama iz udruga, knjigovodstvenim servisima i svima onima koji samostalno žele voditi knjigovodstvo u udruzi te bolje razumjeti problematiku vođenja udruge s računovodstvenog, poreznog, pravnog, financijskog i administrativnog aspekta. Broj mjesta je ograničen!

CIJENA: Za pretplatnike časopisa Udruga.hr cijena jedne kotizacije iznosi 100,00 EUR (PDV uračunat). U cijenu jedne kotizacije uračunato je predavanje s power point prezentacijom u aplikaciji ZOOM u trajanju od ukupno tri sati, obrasci u digitalnom obliku, te skripta predavača.

PROGRAM ZOOM ONLINE RADIONICE:

1. Razlika između računskog plana za poduzetnike i neprofitne organizacije
    2. Poslovne knjige u dvojnom i jednostavnom knjigovodstvu
    3. Rokovi čuvanja poslovnih knjiga
    4. Bitne napomene u knjiženju poslovnih promjena
    5. Knjigovodstvo udruga u gospodarskoj djelatnosti
    6. Kada i po kojoj stopi amoritzirati imovinu
    7. Financijski izvještaji
      • izjava o neaktivnosti udruge
      • dvojno knjigovodstvo
      • jednostavno knjigovodstvo
      • Bilješke