Radionica: Financiranje projekata organizacija civilnog društva iz javnih izvora

Kako pronaći pravi javni poziv ili javni natječaj za financiranje programa ili projekata udruge

• Datum: 26.04.2024. (petak)
  • Kongresni centar Antunović, Zagrebačka avenija 100a
  • Početak: od 9:00 do 16:00 sati
  • Cijena kotizacije: 160,00 EUR (PDV 25% uključen u cijenu)POPUST 10% za pretplatnike časopisa Udruga.hr

ZAVRŠNI RAČUNI NEPROFITNIH ORGANIZACIJA

Jednodnevna online radionica namijenjena udrugama, knjigovođama, knjigovodstvenim servisima kao i svima ostalima koji žele savladati područje navedene tematike.

• Datum: 15.01.2024. (ponedjeljak)
  • Početak: od 9:00 do 13:00 sati

Predavač: Vesna Lendić Kasalo i Marina Lochert Šoštarić

O EDUKACIJI: Upoznavanje sudionika s osnovnim odredbama Zakona o udrugama i podzakonskim aktima koji iz njega proizlaze, uključujući Uredbu o kriterijima, mjerilima i postupcima financiranja i ugovaranja programa i projekata od interesa za opće dobro koje provode udruge (Narodne novine 26/2015, 37/2021); informacija o nadležnostima Ureda za udruge u koordinaciji javnih davatelja, kao i pregled tijela koja imaju nadzornu funkciju kada se radi o djelovanju udruga u Republici Hrvatskoj.

NAMIJENJENO: Predstavnicima udruga (predsjednici, tajnici, voditelji projekata i slično)

CIJENA: Cijena jedne kotizacije iznosi 136,00 EUR + PDV 25%.
popust 5 % za pretplatnike časopisa Udruga.hr

PRIJAVE: info@udruga.hr, ili na telefon: 01/4921737

PROGRAM RADIONICE:

Normativni okvir za dodjelu sredstava iz javnih izvora i
koordinacijska uloga Ureda za udruge
Mjerila koje moraju ispunjavati udruge koje koriste
sredstva iz javnih izvora
Godišnji plan natječaja za financiranje projekata i
programa organizacija civilnoga društva iz javnih izvora
Osnovna natječajna dokumentacija koju udruge trebaju
popuniti za prijavu na natječaje javnih tijela
Javni poziv za sufinanciranje za podnošenje prijava